V torek dopoldan me v službo kliče stara mama in pravi, da bi ona imela nov telefon. Videla je reklamo in me sprašuje, če vem, kaj je IP telefonija, ker bi ona tudi to imela. Dobila me je ravno, ko sem imela največ dela, zato sem jo bolj na hitro odpravila in ji povedala, da jo pokličem kasneje.
Po malici sem si res vzela 10 min časa in jo poklicala nazaj. Še enkrat me je vprašala, če vem kaj je to IP telefonija, ker je videla reklamo po televiziji in se ji zdi zelo priročno. Poskušala sem ji razložiti, da je to enako kot teflon, ki ga uporablja sedaj, vendar deluje preko interneta. Pri klasičnem analognem telefonu obstaja poseben priključek, sedaj tega nihče več ne vgrajuje, IP telefonija, pa se priklopi na modem in zanjo potrebuješ internet.
Ker po telefonu nisem imela veliko časa govoriti, sem ji obljubila, da se po službi oglasim pri njej in da bova skupaj pregledali ponudbo. Katera IP telefonija bo najbolj primerna za njeno uporabo ter malo primerjali cene. Ko sem začela iskati ponudnike in primerjati cene, sem ugotovila, da so paketi zelo različni. Cena priključka je res ugodnejša od cene analognega, vendar znajo biti klici v druga omrežja precej dražji. Ampak IP telefonija ponuja brezplačne klice znotraj svojega omrežja, kar je zelo mikavna ponudba. Sploh če veliko govoriš po telefonu.
Babici sem predlagala, da pokliče svoje kolegice in jih povpraša, pri katerem ponudniku imajo sklenjeno naročniško razmerje, tako se bo lažje odločila, katera IP telefonija je zanjo primernejša. Šele na to bova primerjali cene in pakete.
Babi je bila zelo navdušena, sploh ko je ugotovila, da sta kolegici, s katerima največ govori, pri istem ponudniku. Pa večina tudi tistih, ki se ne slišijo vsak dan uporablja istega ponudnika. Saj ko smo pogledali cenik in pogoje na spletu, se nisem čudila. Tista IP telefonija, ki jo večina uporablja, ima tudi najboljšo ponudbo in najboljšo ceno. Babica je bila čisto navdušena in kar naslednji dan sklenila pogodbo.